דיכאון וחרדה בגיל השלישי:

        תרופות הן לא הפתרון היחידי

דיכאון אצל זקנים משפיע באופן עמוק על איכות חייהם ועל בריאותם הכללית ובפרט בתקופה כמו זו שאנו חווים כעת. מצב נפשי ירוד זו בעיה נפוצה שיכולה להוביל לירידה כללית ולהחמרה של בעיות בריאות ותפקוד. הפתרון התרופתי יכול למלא תפקיד, אבל הטיפול המיטבי בדיכאון דורש גישה מקיפה יותר.
מניסיוננו, הדרך היעילה ביותר כוללת תמיכה רגשית ורוחנית, שיפור שגרת היומיום, התאמת הסביבה הפיזית וטיפול בהיבטים שונים של הבריאות כדי לשפר את התפקוד הכללי ואיתו את עולם הרגש. המטרה היא לא רק לטפל בדיכאון, אלא לשפר את איכות החיים של יקירינו.

הרופאים הפסיכוגריאטרים של "בשיבה בריאה" יבצעו הערכה כוללת וימליצו על דרך מותאמת אישית לטפל בדיכאון במטרה להשיג שיפור.  נתגבר יחד על הדיכאון ונעצור את הנזק שהוא גורם לזקן וגם למשפחתו.

ד"ר רון בן יצחק  מומחה בגריאטריה ופסיכוגריאטר, מנהל רפואי ומייסד "בשיבה בריאה".

לטיפול בדיכאון טיפול באמצעות אמנויות מסייע

דווקא כשאנחנו הכי צריכים שירותי בריאות טובים, ההרגשה היא שאף אחד לא רואה את התמונה המלאה של מצב המטופל, ודאי לא באופן קבוע. המערכת פועלת בתגובה למשברי בריאות ולא נוקטת במאמץ שיטתי למנוע הדרדרות. במקרים רבים הפוקוס הוא על רק המצב הרפואי תוך התעלמות מהמצב התפקודי או הנפשי. זה לא קורה מתוך רצון להרע חלילה, אלא מאי ידיעה מה אפשר וצריך לעשות.

ד"ר טליה בנדל-רוזוב
מטפלת בתנועה ושילוב אמנויות, מנהלת מקצועית תחום תרפיות במרכז בשיבה בריאה.
טיפול באמצעות אמנויות
בעלת תואר ראשון B.Ed ותעודת הוראה בחינוך גופני מותאם (חינוך מיוחד) ממכללת וינגייט. תארים שני M.A ושלישי P.hD
בטיפול בתנועה ושילוב אמנויות מאוניברסיטת לסלי בבוסטון, ארה"ב. מתמחה בתחום השיקום הפסיכיאטרי.
בעלת ניסיון רב בהנחייה קבוצתית וטיפול פרטני עם א.נשים בוגרים ומזדקנים עם יכולות מגוונות והתמודדות עם מוגבלות נפשית, פיזית וקוגניטיבית. מדריכה ומנחה סדנאות בצוותים רב-מקצועיים (מוסמכת מטעם יה"ת) ומרצה באקדמיה.

אם חשוב לכם לתת ליקיריכם בגיל השלישי שחיים בבית, את הטיפול הטוב והמלא שהם צריכים, כדאי שתכירו את האפשרות של שירותי בריאות פרטיים, המנוהלים בניהול אישי.

מה זה ליווי רוחני?

 

"בכולנו יש רוח, זה מה שמוביל אותנו לערכים שלנו, להצלחות שלנו", מסבירה דורית בן יהודה,  יועצת גרונטולוגית ומלווה רוחנית, אחראית תחום ליווי רוחני במרכז "בשיבה בריאה", "מה שקורה כשרע לנו ואנחנו בתקופת משבר, בכל גיל, אנחנו לא מצליחים להתחבר לכוחות הרוח שלנו שמניעים אותנו. בליווי אני מחזירה את האדם דרך שיחה, דרך טקסטים, דרך הדברים שחשובים לו, למקורות החוזקה שלו. אלו הדברים שמאפשרים לו להתמודד."

בן יהודה מנהלת את תחום הליווי הרוחני במרכז בשיבה בריאה, והצוות מונה 25 מטפלים ברחבי הארץ המגיעים עד בית המטופל. מטפל/ת מוסמך בליווי רוחני עוברים הסמכה של שנתיים במוסדות ולאחר מכן תקופת פרקטיקום. 

אם חשוב לכם לתת ליקיריכם בגיל השלישי שחיים בבית, את הטיפול הטוב והמלא שהם צריכים, כדאי שתכירו את האפשרות של טיפולים בליווי רוחני עד הבית, המנוהלים בניהול אישי.

צלע מסגרת ארוכה סגול כתום 3

מגוון השירותים שלנו

בשיבה בריאה – שירותי בריאות פרטיים בניהול אישי

המטרה: למנוע הידרדרות ואשפוזים מיותרים ולאפשר איכות חיים טובה בבית

בשיבה בריאה מביאה גישה חדשה שנותנת מענה רחב לכל הצרכים הבריאותיים בגיל השלישי ומשלימה את שירותי קופות החולים:

ראייה כוללת של המטופל - לא רק הרפואית

תכנית טיפול אישית לשמירה על התפקוד ולרווחה פיסית ונפשית

ניהול טיפול, מעקב מתמשך ועדכון תכנית הטיפול לפי הצורך

צוות שמכיר ומלווה את המטופל ואתכם לאורך זמן

למה לפנות אלינו? כי זיקנה זה אנחנו!

המטרה שלנו במרכז בשיבה בריאה היא לא רק להגיב למשברים בריאותיים, אלא להקדים ולמנוע אותם, במידת האפשר. אנחנו עובדים בצוות שכולל רופאים מומחים בגריאטריה ופסיכוגריאטריים, אחים ואחיות, גרונטולוגים (מומחים לטיפול באתגרי הגיל השלישי), רוקחים קליניים, תזונאים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת ועוד. אנחנו מציעים שירותים מקיפים, מותאמים אישית ומתמשכים המכסים את כל צרכי הבריאות הגופנית והנפשית. והכי חשוב: אנחנו עובדים לא רק עם המטופל אלא גם עם בני המשפחה המטפלים בו.

אבל זו רק ההתחלה

כל מפגש של רופא מומחה מלווה על ידי גרונטולוג או עובד סוציאלי מומחה בזיקנה, רוקח קליני ואנשי צוות נוספים כנדרש.
לאחר מפגש עם רופא מומחה נוכל להציע לכם תכנית טיפול אישית שכוללת:

6

פגישות סדירות עם צוות רפואי, בבית או במרכז שלנו

12

מעקב מתמשך אחר המצב הגופני, הקוגניטיבי והרגשי​

10

ביצוע בדיקות רפואיות וטיפולים רפואיים בבית​

1

בקרת תרופות להפחת תופעות לוואי ואינטראקציות

4

הערכה תזונתית כדי להבטיח תזונה מיטבית​

5

טיפולים לשימור ולשיפור התפקוד הפיזי והקוגניטיבי

9

תמיכה רגשית עם טיפול באמצעות אמנויות

3

עיצוב וניהול שגרת יום פעילה גם למרותקי בית

8

התאמת סביבת הבית הפיזית לבטיחות ונוחות

7

הדרכת משפחה בניהול מצבי בריאות משתנים

11

תמיכה במשפחה שנושאת בעומס הטיפול במבוגר

2

סיוע במיצוי זכויות במוסדות וארגונים

בגיל השלישי, המשבר הבא עלול להיות מעבר לפינה. 
כל משבר עלול להוביל להידרדרות נוספת, שגובה מחיר כבד מהמשפחה המטפלת.
רק ראיה כוללת, מעקב מתמשך וטיפול מקיף, יכולים למנוע, לצמצם או לעכב את המשברים האלה  ואת הצורך באשפוזים ובהליכים רפואיים מיותרים.

יש לנו מומחיות רחבה וניסיון עצום בהתמודדות עם אתגרי הגיל השלישי. 

אם אתם רוצים לספק ליקיריכם חיים טובים ככל האפשר, בביתם, נשמח להיות השותפים שלכם במאמץ הזה.

ייעוץ רוקחי

Provides the pharmacist with the opportunity to educate patients who present new prescriptions and protect them from potential problems.

פיזיותרפיה

מסייע לזקנים לקחת חלק בפעילות גופנית, מספק מענה לשיקום, עוזר למניעת נפילות ואימוני שיווי משקל, ומשפר את התפקוד הגופני וחוזק השרירים.

ייעוץ גרונטולוגי

Taking care of an elderly person's emotional wellbeing, along with providing them with physical support, can significantly improve their overall quality of life.

ייעוץ מיצוי זכויות

Provides the pharmacist with the opportunity to educate patients who present new prescriptions and protect them from potential problems.

ליווי רגשי ורוחני

טיפול ברווחה הרגשית והנפשית של האדם המבוגר, יחד עם מתן תמיכה פיזית, יכולים לשפר משמעותית את איכות החיים הכללית שלו.

אנא צרו איתי קשר!

צלע מסגרת ארוכה כחול ירוק 3

לקוחות מספרים על "בשיבה בריאה"

צלע מסגרת ארוכה סגול כתום 2

שאלות נפוצות

כדאי לפנות לגריאטר כאשר מתחילה ירידה בתפקוד, ירידה קוגניטיבית או פגיעה בזכרון, אם נוטלים מעל 8 תרופות ותוספי מזון וכאשר יש תחלואה מרובה ומתרוצצים מרופא לרופא ללא מישהו שירכז את הטיפול ויגשר בין חוות הדעת השונות.

קופות החולים נותנות החזרים על שירותים מסוימים כמו ייעוץ רופא (לרופאים מסויימים) ו/או טיפולי פיזיותרפיה. מזמינים אתכם לבדוק איתנו.

הרפואה של ימינו בנויה כך שכל רופא מתמחה בתחום ספציפי. ניהול תהליך ההזדקנות המבוצע על ידינו משלב בתוכו רפואה גריאטרית המנהלת את המקרה ועושה סדר בבלאגן. יחד עם הליווי המשפחתי ניתן לצפות להקלה והתמודדות טובה יותר.

זקנים סובלים מהיעדר גירויים ומשגרה מנוונת. הכנסת טיפולי מקצועות הבריאות מסייעת לשמירה על תפקודים, שיווי משקל ויציבה וגירוי קוגניטיבי. טיפולים רגשיים מסייעים להשלים עם אובדנים שמאפיינים את השנים האחרונות לחיים ותרפיות עושות כך דרך חוויה  (אמנות, מוזיקה, תנועה ועוד).

בשיבה בריאה © 2023 All Rights Reserved

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן