ליווי רגשי בגיל השלישי

פנו אלינו ונתאם לכם עוד היום את אנשי המקצוע המתאימים ביותר לכם

בטלפון:   03-5250717 או בטופס הבא:

מילים רבות נכתבו על הסגר, הבידוד החברתי והריחוק מהמשפחה והפגיעה במבוגרים. 

 בני הגיל השלישי אנחנו או ההורים והסבים שלנו, בפרט אלו שבקבוצת סיכון, מדווחים על עלייה בתחושת הבדידות ועל דכדוך ודיכאון. 

את הקורונה לא נוכל לשנות אבל בהחלט נוכל לתרום להקלה בתחושות הקשות על ידי חיבור בינם לבין אנשי מקצוע מתחום הזיקנה והליווי הרגשי. 

המומחים שלנו לרשותכם בבית או במקוון לשיחות ליווי על כל מה שמעיק בימים אלה, ליווי בקשיים המתעוררים בגיל המבוגר וסיוע באירועי חיים משמעותיים ואובדנים.

מהו ליווי רוחני - וכיצד הוא יכול לסייע בגיל השלישי או לבני משפחה?

בעת התמודדות עם מחלה קשה המעיקה על כוחות הגוף והנפש, בעת זקנה, במצבי סוף החיים או איום על המשך החיים. בזמנים כאלו של אובדן או משבר – מתעוררות תחושות קשות על עצם קיומנו, קריסת העולם הפנימי שלנו, ותחושות של ערעור הביטחון במוכר והידוע לנו בעולם.
המלווה הרוחני מאפשר למטופל או לבני משפחתו, מתוך הקשבה וכבוד להכיר את הכוחות הייחודיים לאדם או למשפחה ולהבין מה הם עוברים ומה הדברים החשובים להם בחיים.
הנוכחות המכילה והתומכת של המלווה הרוחני, מאפשרת לאדם לפרוק את אשר על לבו ללא חשש משיפוטיות וללא צורך לשנות את המציאות או לייפות אותה. תוך כדי הפגישות והשיחות עם המלווה המטופל יכול לזהות בתוכו מקורות כוח, לחזק תחושת משמעות ולקבל את העובדה כי למרות שהחיים השתנו הם החיים שברשותנו.

מהו ייעוץ גרונטולוגי - ומדוע הוא כל כך חשוב בגיל השלישי או לבני משפחה?

הגרונטולוגיה (Gerontology) היא תחום בביולוגיה וברפואה העוסק בחקר ההזדקנות ומשלב דיספלינות שונות ככלכלה, ביולוגיה, פסיכולוגיה ומשפט. הגרונטולוגיה עוסקת בחקר הגורמים הביולוגיים להזדקנות ואת המאפיינים הפסיכולוגיים והסוציולוגיים שלה. הגרונטולוגים של 'בשיבה בריאה' מגיעים מתחומי ידע שונים טיפוליים כעבודה סוציאלית כמו גם משפט ופיננסיים.

במסגרת הייעוץ הגרונטולוגי ניתן ללמוד על המאפיינים השונים של תהליך ההזדקנות, מצבים אליהם ניתן וצריך להתכונן, לבחון את מערך היחסים במשפחה, להתמודד עם נטל הטיפול ולקבל ייעוץ על הזכויות המגיעות. ליווי משפחתי על ידי גרונטולוג או עובד סוציאלי מומחה בזיקנה נותן מענה להתמודדות של מבוגרים בגיל השלישי ובני משפחותיהם עם שינויים, סוגיות אישיות ומשברים. המטופלים ובני משפחותיהם מקבלים ייעוץ בתהליכים הכרוכים בשינויים החלים בגיל המבוגר.

עזרו לעצמכם או להורים לשפר את איכות החיים גם בתקופה זו!

השאירו פרטים וניצור קשר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן