בנימה אישית

אמירה פז היתה סמנכ"לית כספים בחברות סטארט-אפ, עד שלפני 10 שנים הפכה גם ליזמת
כאשר הקימה בהשראת סבתה חנה את "בשיבה בריאה"
מתוך אמונה שגם לזקנים מגיע שירותים איכותיים מתאימים לגילם

"בשבילנו כל מטופלת היא סבתא של מישהו והיא יקרה לו"

"באמת שאינני יכול יותר לראות אנשים שאפשר לעזור להם בלא יכולת לעשות כך" שיתף אותי במצוקתו שותפי לדרך וחברי לחיים. "גם כשאנשים מצליחים לקבל כסף מהביטוח או מהמדינה אין להם כלים מספיקים בכדי לתת טיפול איכותי בבית ולא פעם הם נאלצים לחשוב על מיסוד…".

אני שאת כל חיי המקצועיים ביליתי בחברות סטארט אפ החלטתי להצטרף ולרתום את התסכול המקצועי שלו (המומחה לגריאטריה) ואת הניסיון הפיננסי תפעולי שלי להקמת מיזם חדש עם חזון טיפולי שייתן מענה רחב היקף ורב מקצועי לזקנים ובני משפחתם בקהילה. את המיזם ביססנו על הנגשת כל הטיפולים הנדרשים למטופל עד הבית במידה והוא מתקשה לצאת בשל מגבלה בניידות או כל מגבלה אחרת. הניסיון לימד אותנו כי לזקן טוב בביתו אם יש לו תמיכה מספקת רפואית, אישית ונפשית. לשם כך הוספנו אנשי מקצוע גם בתחומים נוספים כמו פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תרפיות שונות, דיאטה וקלינאות תקשורת המגיעים הביתה.
"מדוע אנשים פונים אליכם?" אני נשאלת שוב ושוב "הרי כל השירותים קיימים בקופות החולים…" בקופות החולים תכניות רבות ונפלאות לטיפול בזקן. קופות החולים הן ציבוריות, ומחויבות ל"סל שירותים" בסיסי ועממי. עם זאת, יש צורך בהסתכלות על עולמו של הזקן והצרכים שלו בהתאם להשקפת עולמו והמוגבלות האופיינית לגיל. בניגוד לתדמית הזקן הרובץ בקופות החולים משעמום אנחנו יודעים כי האדם הזקן לא רוצה להטריד את בני המשפחה או המערכת כי "אין לאף אחד זמן… כולם מאוד ממהרים ועסוקים… ועד שאני פותח את הפה… עד שאני קם מהכיסא, שלא לדבר על הקושי בהליכה…" 
שיעור האוכלוסייה המבוגרת בישראל נמצא בעליה וההערכה הרווחת היא ש- 25-30% מהזקנים נזקקים לשרות גריאטרי פעיל. פלח שוק זה דורש משאבים כלכליים יוצאי דופן: משאבי זמן של התייחסות רפואית עקב מגבלה חושית או חשיבתית, זמן בדיקה ארוך יותר עקב מגבלה פיזית או מוטורית, סל תרופות ושירותים נוספים ממקצועות הבריאות על מנת לשמר מצב קיים.
כל שבוע מגיעות אלינו משפחות אשר עוברות עם יקירם ממומחה למומחה, מבדיקה לבדיקה ואשר מתרוצצות ללא הפסק בין אשפוז בבית החולים לרופא המשפחה. בני זוג תשושים וילדים מרוטי עצבים מחפשים מי שיסייע להם ולא תמיד מוצאים תשובה. כל משפחה בוחרת עד כמה היא רוצה להסתייע בנו, אבחון ראשוני ומתן אבחנה, מעקב טיפול או שירותי בית. אנחנו מצדנו מסייעים במענה על שאלות מהתחומים השונים,  במעקב וליווי ובשבילנו כל מטופלת היא סבתא של מישהו שהיא יקרה לו.

צרו איתנו קשר ונשמח לסייע!