ליווי רגשי

האם יש חשיבות לליווי רגשי בזקנה? 

תהליך ההזדקנות מלווה לעיתים קרובות בקונפליקטים ובקושי בקבלת החלטות ביומיום בכלל ובזמן משבר בפרט. יחד עם האובדנים שהאדם הזקן חווה עם השנים בין אם של יכולותיו השונות ובין אם של דמויות משמעותיות בחייו ההתמודדות הרגשית הופכת קשה יותר ויותר.

רבים מבני הדור המבוגר מבטלים טיפול רגשי לעיתים בשל דיעות קדומות, חוסר מודעות והיעדר רצון לעבד את שאירע בעבר. 

מכאן  יש להתאים את הטיפול הרגשי לאישיותו של האדם המבוגר, להעדפותיו האישיות ולעיתים קרובות גם לתחומי העניין שלו.

המומחים שלנו באים מדיספלינות שונות וחדשניות המאפשרות התאמה מיטבית של הטיפול הרגשי למטופל.

ליווי רוחני

בעת התמודדות עם מחלה קשה המעיקה על כוחות הגוף והנפש, בעת זקנה, במצבי סוף החיים או איום על המשך החיים. בזמנים כאלו של אובדן או משבר – מתעוררות תחושות קשות על עצם קיומנו, קריסת העולם הפנימי שלנו, ותחושות של ערעור הביטחון במוכר והידוע לנו בעולם.
המלווה הרוחני מאפשר למטופל או לבני משפחתו, מתוך הקשבה וכבוד להכיר את הכוחות הייחודיים לאדם או למשפחה ולהבין מה הם עוברים ומה הדברים החשובים להם בחיים. הנוכחות המכילה והתומכת של המלווה הרוחני, מאפשרת לאדם לפרוק את אשר על לבו ללא חשש משיפוטיות וללא צורך לשנות את המציאות או לייפות אותה. תוך כדי הפגישות והשיחות עם המלווה המטופל יכול לזהות בתוכו מקורות כוח, לחזק תחושת משמעות ולקבל את העובדה כי למרות שהחיים השתנו הם החיים שברשותנו.

ליווי גרונטולוגי

ליווי משפחתי על ידי גרונטולוג או עובד סוציאלי נותן מענה להתמודדות של מבוגרים בגיל השלישי ובני משפחותיהם עם שינויים, סוגיות אישיות ומשברים. המטופלים ובני משפחותיהם מקבלים ייעוץ בתהליכים הכרוכים בשינויים החלים בגיל המבוגר. שינויים אלו דורשים לעיתים קרובות דיאלוג בין בני המשפחה, גורמים משפטיים וגורמים רפואיים.

תרפיות

תהליכי יצירה אמנותית משמשים אותנו למטרות רבות כמו לויסות עצמי וחקירה עצמית ואפשר למצוא אותם בכל צורה ומקום. כבני אנוש, לאורך כל ההיסטוריה, נעזרנו בביטוי היצירתי דרך אמנות חזותית, תנועה ומחול, מוסיקה וקול, דרמה ומשחקי דמיון. תהליכי היצירה עצמם מאפשרים לא פעם להשיב כוחות ולסייע בהתמודדויות עם טראומה, משבר או אובדן, או פשוט כאמצעי להפחתת מתח.  כדי שתהליכי היצירה יהיו בעלי משמעות טיפולית, בעלי כוח ליצור שינוי וריפוי, יש משמעות למערכת היחסים עם המטפל המוסמך והמקצועי שיודע לעשות שימוש נכון בכלים המקצועיים. 

התאמת הטיפול הרגשי לתחומי העניין של האדם המבוגר מאפשרת עבודה רגשית דרך חוויות שונות ועיבוד רגשות שאינו בדרך של שיחה בלבד. אנשי הטיפול שלנו באים מהכשרות שונות ומגוונות:

  • תרפיה באומנות
  • תרפיה במוזיקה
  • תרפיה בבעלי חיים
לאחר אבחון ושיחה מקדימה עם המשפחה יותאם איש או אשת הטיפול המתאימים לטיפול שהוא חוויתי ויצירתי.

צוות המומחים שלנו מבין את המורכבות הטיפולית בגיל השלישי והחשיבות בשיתוף פעולה של אנשי  צוות שונים בכדי להצליח להקל על ההתמודדות עם הקשיים העולים בזקנה. הצוות כולל אנשי מקצוע ותיקים עם ניסיון רב ושיתוף פעולה המגויס לטובת המטופל ובני משפחתו!

צרו איתנו קשר ונשמח להסביר!

לקוחות מספרים על "בשיבה בריאה"