הנחיות מקדימות

טופס הנחיות רפואיות מקדימות - לדעת ולהחליט מראש

מסמך הנחיות רפואיות מקדימות הינה זכות שניתנת לאדם לקבוע ולהחליט מראש איזה טיפול רפואי יקבל ואילו פעולות לא יבוצעו במידה ויוכר כ'חולה הנוטה למות'.

'חוק החולה הנוטה למות' נחקק בישראל בשנת 2005 (לקריאה נוספת לחצו כאן). מטרתו היא "להסדיר את הטיפול הרפואי בחולה הנוטה למות תוך איזון ראוי בין ערך קדושת החיים, לבין ערך אוטונומיית הרצון של האדם והחשיבות של איכות החיים". החוק כולל את הזכות לדרוש טיפול רפואי, להימנע מקבלת טיפול רפואי ולהפסיק מתן טיפול רפואי שכבר החל. 

ניתן לקבוע כי מטופל הוא חולה הנוטה למות, אם הוא סובל מבעיה רפואית חשוכת מרפא ותוחלת חייו, אף אם יינתן לו טיפול רפואי, אינה עולה על 6 חודשים. לאחר שמוצו כל האפשרויות הטיפוליות להארכת חייו של המטופל בהתאם לרצונו, המטרה המרכזית היא למנוע ככל הניתן את כאבו וסבלו, ולאפשר לו נוחות חיים ככל האפשר.

החוק מדגיש את האפשרות של כל אדם להחליט מה רצונו במידה ויחלה במחלה סופנית על ידי מילוי טופס בנושא הנחיות רפואיות מקדימות או ייפוי כוח.

מי יכול למלא את הטופס:

את טופס ההנחיות יכול/ה למלא ולהגיש מי שמוגדר בעל כשירות (בהכרה מלאה וצלולה).

איך אנחנו יכולים לעזור:

  • אנו נדאג לתיאום אחות שתגיע לבית הלקוח/ה המעוניי/נת למלא הטופס על מנת לקבל ההסבר הנדרש ומתן חתימתה כגורם הרפואי(חובה) במעמד מילוי הטופס נדרשים לנכוח 2 עדים.
  • האחות משמשת עד ויש צורך בעד נוסף שאיננו מיופה כוחו/ה של החתום/ה ואינם מועמדים להיות כזה, ואין להם כל אינטרסים כלכליים או אחרים מול חותם/ת המסמך.
  •  בשלב הבא המסמכים ייבדקו על ידנו ביסודיות לפני שליחתם למשרד הבריאות.
  • תקבלו הכוונה מסודרת למי לשלוח המסמך החתום ואיך לדעת שהתקבל ואושר. 

צרו איתנו קשר ונשמח לתאם עבורכם איש/אשת מקצוע לליווי התהליך